Har din klubb rett på MVA-fradrag?

🌟 Optimaliser MVA for årsavslutningen av klubbregnskapet

Nå er det tid for å tenke strategisk rundt klubbens økonomi. Som en del av idrettslagets ledelse, har du muligheten til å iverksette tiltak som kan gi betydelige besparelser. For lag som driver med momspliktig virksomhet, er det en gyllen mulighet til å kreve tilbake merverdiavgift på alle utgifter som er knyttet direkte til sponsing. Dette omfatter alt fra produksjon av sponsorskilt til anskaffelse av treningstøy med lagets logo.

📈 Vanlige MVA-pliktige aktiviteter for idrettslag

Typisk er det sponsoraktiviteter som faller under momspliktige kategorier, men det kan også strekke seg til andre områder som salg av fyrverkeri til nyttårsfeiringen, blant annet. Husk at fristen for innsending av MVA-oppgaven for idrettslag som rapporterer årlig, er satt til 10. mars 2024.

💰 Søk MVA-kompensasjon gjennom Norges Idrettsforbund

Ditt lag kan også ha rett til merverdiavgiftskompensasjon gjennom ordninger tilbudt av Norges Idrettsforbund. Grunnlaget for disse søknadene er det offisielle årsregnskapet, og et lite tips er at du kan inkludere utgifter fra alle lagets kontoer. Det anbefales å sende inn søknaden umiddelbart etter at årsregnskapet er godkjent i årsmøtet, selv om fristen er 15. august.

Få kontroll over klubbens økonomi og start det nye året på en økonomisk sunn måte 🏆✨

Få gratis demo og varm kaffe ☕

Du kan enten sende skjema under, så tar vi kontakt, eller hoppe over skjema og booke møte i kalenderen her. Vi sender kaffe-kupong via email. God kaffe, vi snakkes!

*Ved å trykke på knappen godtar du personvernerklæringen.